HAKKUUTYÖNÄYTÖS
Kinetic K437+AH30HS pienpuuharvesteri
To 5.11.2026 klo 11-14. Opaste Lapuantie 678 kohdalla. Esittelypaikka: Isoniementie 155 Alajärvi
Pe 6.11.2026 klo 11-14. Opaste Ylistarontie 671 kohdalla. Esittelypaikka: Soikoontie 342 Kauhava
La 7.11.2026 klo 11-14. Opaste Kajaanintie 943 kohdalla. Esittelypaikka: Leppäniementie 681 Sievi
TERVETULOA !
Aikaisemmat tapahtumat:
Hakkuutyönäytös Kinetic K437+AH30HS pienpuuharvesteri, Saarijärvi 2.10.2026
Hakkuutyönäytös Kinetic K437+AH30HS pienpuuharvesteri, Hämeenkyrö 1.10.2026
FinnMETKO, Jämsä 3. - 5.9.2026
Farmari, Kalajoki 25.-27.6.2026
Kone-esittely, Sonkajärvi 10.4.2026
Kone-esittely, Salpalinja Tohmajärvi 4.4.2026
Kone-esittely, St1 Outokumpu 28.11.2025
Kone-esittely, IKH Nurmes 28.11.2025
Kone-esittely, Neste Matin ja Liisan liikenneasema Lapinlahti 27.11.2025
Kone-esittely, Viljo Tavaratalo Kiuruvesi 27.11.2025
KoneAgria, Tampere 9.-11.10.2025
ProForest, Kalajoen lentokenttä 23.-24.5.2025
FinnMETKO ,Jämsä 29.-31.8.2024
Maaseutunäyttely, Nivala 23.-24.8.2024
Farmari, Seinäjoki 4.-6.7.2024
Maamess-näyttely, Tartto 18.-20.4.2024
KoneAgria, Tampere 12.-14.10.2023
Silva Metsänäyttely, Joensuu 8.-9.9.2023
Maamess-näyttely, Tartto 20.-22.4.2023
FinnMETKO Jämsänkoski 1.-3.9.2022
Maaseutunäyttely, Nivala 19.-20.8.2022
Kinetic K437 + AM 300S harvesterin työnäytöksiä:
Ylivieskan ja Sievin välillä 12.10.2022
Sotkamo 20.6.10.2022
Jos haluatte nähdä koneen tositoimissa, niin kysykää esittelyä. Voitte nähdä käytännössä, kuinka helppoa koneella on ajaa ja kuormata. Kohteessa voi olla tuulenkaatoja, ensiharvennusta tai polttopuun ajoa. Maasto voi olla suota, kivikkoa tai rinnettä, kaikki käy.